Bestyrelsen

Formand

Direktør Anders Hjorth

Erhvervskonsulent

Mobil: 20 20 92 78
Mail: anders@amagererhverv.dk
Web: andershjorthconsult.dk

Næstformand og medlemsansvarlig

Cand.psych. Lasse Rossen

Arbejdsmiljøkonsulent

Mobil: 28 12 50 50
Mail: lasse@amagererhverv.dk

Kommunikationansvarlig

Konsulent Viggo Hinrichsen

Tryk- og Designchef

Mobil: 29 72 57 25
Mail: viggo@amagererhverv.dk
Web:  printpusher.dk

Økonomiansvarlig

Indehaver Gulnara Mamedova

Økonomi- og marketingkonsulent

Mobil: 22 39 62 62
Mail: gulnara@amagererhverv.dk
Web: arazzoconsulting.com

Webmaster

Konsulent Annemarie Burhøi

Webudvikler og markedsføringsansvarlig

Mobil: 29 83 82 94
Mail: annemarie@amagererhverv.dk
Web: burhoei.dk

Erhvervskonsulent

Konsulent Reza Mirza

Mobil: 40 50 40 81
Mail: reza@amagererhverv.dk
Web: easyCompany.dk

Netværk

Morten Jarnbak Wedel

Advokat, Øens Advokatfirma.

Mail: morten@amagererhverv.dk
Web: oadv.dk

Tilforordnet: Københavns Erhvervshus

Erhvervsrådgiver Dragan Milic

Mail: drago@erhverv.kk.dk

Tilforordnet: IT-ansvarlig

IT-konsulent Alex T. Nielsen

Mail: alext2010@live.dk

Tilforordnet: Jobcenter København

Jobrådgiver Marianne Madsen

Mail: bifjki@bif.kk.dk